منعویت و سلامت روان دو فاکتور مهم در پیشبرد اقتصاد مقاومتی است

ساخت وبلاگ
چکیده : عضو انجمن روانشناسان ایران گفت: در تحول اقتصاد مقاومتی تا یکدلی و سلامت روان نباشد هیچ اتفاق م... با عنوان : منعویت و سلامت روان دو فاکتور مهم در پیشبرد اقتصاد مقاومتی است بخوانید :
روان نباشد هیچ اتفاق مهمی نخواهد افتاد، لازمه اقتصاد مقاومتی خواستن مردم است که این خواستن باید همگام با سلامت روان و هدف‌مند باشد تا طرح اقتصاد مقاومتی به سرانجام برسد.
اخبار داخلی سازمان بازدید:۸۲۲ ۷:۴۶ ۱۳۹۴/۷/۲۳ .

دکتر پروانه صفایی مقدم، در گفت‌وگو با خبرنگار  اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: اقتصاد مقاومتی فقط به بخش مادی مربوط نمی‌شود بلکه بخش مهمی از آن به سلامت روانی افراد بستگی دارد که می‌خواهند در جهت رشد مملکتشان گام بردارند؛ مکمل آن عنصر معنویت است که با تلفیق این دو ملاک می‌توان گام‌های موثری را در جهت ارتقای سطح اقتصادی و اجتماعی جامعه برداشت.

وی تصریح کرد: در تحول اقتصاد مقاومتی تا یکدلی و سلامت روان نباشد هیچ اتفاق مهمی نخواهد افتاد، لازمه اقتصاد مقاومتی خواستن مردم است که این خواستن باید همگام با سلامت روان و هدف‌مند باشد تا طرح اقتصاد مقاومتی به سرانجام برسد.

وی بار دیگر به اهمیت معنویت در تحول اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: عنصر معنویت مهمترین ملاک برای تحقق آرمان‌های اقتصاد مقاومتی است؛ همانطور که از اسم آن پیداست، مقاومت در برابر اقتصادی که هر لحظه خطرات آن ممکن است خطرساز باشد و بنابراین با نیروی داخلی و با تکیه بر معنویت و دانش باید این خطر را رفع و اقتصاد را پویاتر کرد. 

صفایی مقدم در پایان گفت: امیدوارم مسئولین محترم با الگوبرداری از سخنان مقام معظم رهبری که یک دانشگاه روانشناسی به تمام معنا است گام بردارند و در تحقق اقتصاد مقاومتی در کنار سایر عوامل، به عامل معنویت و سلامت روان هم توجه وافر داشته باشند.

+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم دی ۱۳۹۶ساعت 17:11  توسط مهندس محمد شرافت  | 
...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : سه شنبه 19 دی 1396 ساعت: 19:50