منعویت و سلامت روان دو فاکتور مهم در پیشبرد اقتصاد مقاومتی است

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

عضو انجمن روانشناسان ایران گفت: در تحول اقتصاد مقاومتی تا یکدلی و سلامت روان نباشد هیچ اتفاق مهمی نخواهد افتاد، لازمه اقتصاد مقاومتی خواستن مردم است که این خواستن باید همگام با سلامت روان و هدف‌مند باشد تا طرح اقتصاد مقاومتی به سرانجام برسد.
اخبار داخلی سازمان بازدید:۸۲۲ ۷:۴۶ ۱۳۹۴/۷/۲۳ .

دکتر پروانه صفایی مقدم، در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی به اهمیت اقتصاد مقاومتی از نگاه روانشناسی اشاره کرد و گفت: اقتصاد مقاوتی چند وقتی است بنا به دستور مقام معظم رهبری مسئولین ما به آن نگاه ویژه‌ای دارند که در بسیاری از بخش‌ها هم اجرا و نتیجه خوبی داده است، اما مهمترین مسئله در اقتصاد مقاومتی  برنامه ریزی و عزم افراد در اجرای آن است که ما به عنوان روانشناسی اقتصاد مقاومتی از آن یاد می‌کنیم.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در سخنان خود به تکیه بر توان داخلی و عزم نیروی انسانی اشاراتی داشته‌اند، بنابراین می طلبد که افراد با یک عزم جدی و برنامه ریزی دقیق و موشکافانه به اجرای تعهدات خود در قبال اقتصاد مقاومتی بپردازند.

صفایی مقدم، فشار در برابر تحریم‌ها و پیشرفت در مسیر اهداف را نشان دهنده بهبود سلامت روانی برخی از محققین داخل کشور دانست و خاطرنشان کرد: فشار روانی و تحریم‌های بسیاری به ملت ما از بعد از انقلاب شده اما هر بار ملت و مسئولین ما مصمم‌تر و پرکارتر می‌شوند و این نشان دهنده سلامت روانی مردم و مسئولین است که در برابر شدیدترین فشار و تحریم‌ها ایستادگی و هر بار بهتر از قبل عمل می‌کندن.

عضو انجمن روانشناسان ایران منعویت و سلامت روان را دو فاکتور مهم در پیشبرد اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: اقتصاد مقاومتی فقط به بخش مادی مربوط نمی‌شود بلکه بخش مهمی از آن به سلامت روانی افراد بستگی دارد که می‌خواهند در جهت رشد مملکتشان گام بردارند؛ مکمل آن عنصر معنویت است که با تلفیق این دو ملاک می‌توان گام‌های موثری را در جهت ارتقای سطح اقتصادی و اجتماعی جامعه برداشت.

وی تصریح کرد: در تحول اقتصاد مقاومتی تا یکدلی و سلامت روان نباشد هیچ اتفاق مهمی نخواهد افتاد، لازمه اقتصاد مقاومتی خواستن مردم است که این خواستن باید همگام با سلامت روان و هدف‌مند باشد تا طرح اقتصاد مقاومتی به سرانجام برسد.

وی بار دیگر به اهمیت معنویت در تحول اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: عنصر معنویت مهمترین ملاک برای تحقق آرمان‌های اقتصاد مقاومتی است؛ همانطور که از اسم آن پیداست، مقاومت در برابر اقتصادی که هر لحظه خطرات آن ممکن است خطرساز باشد و بنابراین با نیروی داخلی و با تکیه بر معنویت و دانش باید این خطر را رفع و اقتصاد را پویاتر کرد. 

صفایی مقدم در پایان گفت: امیدوارم مسئولین محترم با الگوبرداری از سخنان مقام معظم رهبری که یک دانشگاه روانشناسی به تمام معنا است گام بردارند و در تحقق اقتصاد مقاومتی در کنار سایر عوامل، به عامل معنویت و سلامت روان هم توجه وافر داشته باشند.

+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم دی ۱۳۹۶ساعت 17:11  توسط مهندس محمد شرافت  | 
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : سه شنبه 19 دی 1396 ساعت: 19:50
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها